Divadlo vědy

Po všechny tři festivalové dny se můžete těšit na rozmanitá představení Divadla vědy, probíhající v pavilonu A1.

V pátek začínáme v 9:00 a končíme posledním představením v 17:00 (s polední pauzou ve 13:00), v sobotu a neděli pak začínáme v 10:00 a končíme opět v 17:00.

Páteční dopoledne je Divadlo vědy vyhrazeno především pro školy, které se mohou kvůli omezené kapacitě zaregistrovat na www.hvezdarna.cz:

  pátek
9:00 VIDA! science centrum
9:45 SPŠ chemická
10:30 Ústav matematiky
11:15 Fakulta chemická VUT
12:00 VIDA! science centrum  
12:45 SPŠ chemická
   

Páteční odpoledne a celý víkend je určený pro širokou veřejnost a hrajeme v tyto časy:

  pátek sobota neděle
9:00 viz výše chystáme představení chystáme představení
10:00 viz výše Fakulta chemická VUT SPŠ chemická
11:00 viz výše Ústav matematiky VIDA! science centrum
12:00 viz výše SPŠ chemická Ústav matematiky
13:00 polední pauza VIDA! science centrum polední pauza  
14:00 VIDA! science centrum Fakulta chemická VUT VIDA! science centrum
15:00 Fakulta chemická VUT Ústav matematiky Fakulta chemická VUT
16:00 Ústav matematiky VIDA! science centrum Ústav matematiky
17:00 SPŠ chemická SPŠ chemická Fakulta chemická VUT
       
       

Změna programu vyhrazena.

A jaký na vás čeká konkrétní program?

LEGO – hračka pro malé i velké (Ústav matematiky a statistiky Přírodovědecké fakuly Masarykovy univerzity)

LEGO – hračka pro malé i velké, která může nabídnout velké množství zábavy na několik dnů či týdnů. Ovšem k tomu nemusíte skládat mapu světa s 11 tisícovkami dílků. Na několik let se můžete zabavit i s pouhými 6 kostičkami velikosti 2×4. Proč? Nejenom to se dozvíte na našem představení, které mimo lega nabídne i několik (nepochybně dechberoucích) matematických kouzel a vysvětlení, proč žádný ortodoxní matematik nechodí do McDonaldu.

BEZ HRANIC (VIDA! science centrum)

Baví vás tipovat, jak něco dopadne? Přemýšlet, co se stane když? Ovlivňovat, jak budou pokusy vypadat? Pak si určitě užijete tuhle show plnou vědeckých paradoxů, chemických reakcí i fyzikálních zákonitostí.

Středná průmyslová škola chemická

Věda, to nejsou jen vědci a vědkyně v laboratořích a u počítačů. Jak vznikají mraky na obloze? Proč některé ohně nemůžeme hasit vodou a některé ani hasicím přístrojem? Jaké taje a nástrahy jsou skryty v pomerančové kůře? A jak funguje střelný prach a ohňostroje? (Nebojte, výstaviště zůstane celé!). To všechno se dozvíte na vlastní oči, uši i nos na představení brněnské Střední průmyslové školy chemické. A že je věda extrémně složitá? Ale kdeže, sami uvidíte, že věda není věda!

Fakulta chemická VUT

Chemici z chemické fakulty VUT v Brně  letos na vědeckých prknech co znamenají svět předvedou přesně 20 komentovaných pokusů, neboť je tento ročník Festivalu vědu jubilejní 20. Budeme se věnovat pokusům z anorganické, organické, fyzikální i jiné chemie a trošku i fyziky. K vidění budou barevné kejkle, k cítění hezké i nehezké smrady a snad i něco ochutnáme. Samozřejmě nebude chybět ani oheň.  Představení je vhodné pro malé i velké žáčky i dospěláčky. Předváděné pokusy budou komentovány tak, aby porozuměl každý, malý i velký. Takže si s tím nelamte hlavu a jednoduše se přijďte podívat, budeme se na vás těšit.  

PS: Začnou-li utíkat experimentátoři z pódia, utíkejte taky!!!